Prečo vaša firma potrebuje video?

Video je stále obľúbenejší formát prezentácie. Začnite ho využívať aj vy! V článku si popíšeme prečo.
Scroll

Prečo by mala mať vaša firma video?

V dnešnej zrýchlenej dobe, kde sú čas peniaze, je ťažké potenciálneho klienta prilákať, aby sa zastavil a prečítal si vašu ponuku. Preto je video skvelým nástrojom, ako na svoju firmu upozorniť. Prieskumy ukázali, že ľudia zostávajú na webe, ktorý obsahuje video, o celé 2 minúty dlhšie. Vizuálna prezentácia je výrazne efektívnejšia než tá textová. Nielen, že je rychlejšia a šetrí čas klienta, zároveň je i zaujímavejšia a je možné ju konkrétne zacieliť, tak obsahovo, ale i esteticky a za použitia emócií. Klient sa tak skôr pozrie na minutové video, ktoré sa mu zaryje do pamäti, než aby čítal dvoj stránkový text. To je vaša šanca sa odlíšiť, byť unikátny a prepojiť video s vašou značkou tak, že na vás potenciálny klient už nezabudne.

video pro skoly, vyukove video
story image video

Príbeh a emócie

Je dôležité poznať svojich klientov a zvoliť si spôsob, akým chcete svoj produkt alebo službu komunikovať. Obecne: príbeh predáva! Ako ho urobíte zaujímavým? Na aké emócie cielite? Má byť obsah motivačný, zábavný alebo dojemný? Čo chcete aby divák po zhliadnutí vašeho videa urobil? Ako prepojiť video s vašou korporátnou identitou tak, aby bolo vždy spojované s vašou firmou?


Aký účel má vaše video mať?

Ide o reklamu predstavujúcu celú vašu firmu? Alebo o produktové video predstavujúce vašu službu alebo výrobok? Pri zhliadnutí takého videa sa pravdepodobnosť nákupu zvyšuje o viac než 60%!


produktove video, tvorba videa
firemni video, vyroba videa

Sú vaše účely skôr marketingové, a tak chcete video do newsletteru alebo na sociálne siete? Sledujte aktuálne trendy a posúvajte sa na platformy, ktoré pre vás dávajú zmysel a kde je video formát, ktorý zaujme najviac. Od reklamy na Youtube cez príspevky na Instagrame alebo Facebooku až na predné stránky Googlu. Virálne video je nejlepší spôsob marketingu, ktorý vám prinesie mnoho zákazníkov.


Je možné, že potrebujete video z interných dôvodov: preškolenie zamestnancov o nových produktoch a technikách, online video konferencie alebo informácie o bezpečnosti práce. Ak máte veľkú firmu, iste zistíte, že jednorázovo investovať do jedného videa vám ušetrí veľa času i peňazí a vyplatí sa viac, ako každého nového zamestnanca individuálne preškolovať.

Video jedine od profesionálov


Doporučujeme sa s tvorbou takého videa obrátiť na profesionálov, ktorí vedia, čo robia - ako technicky a remeselne, tak konceptuálne.

Ak firma neinvestuje do kvalitnej prezentácie svojho produktu, tak to vzbudzuje dojem, že neinvestovala ani do kvality samotného produktu.


My vám v Collective production vytvoríme video na mieru, podľa potreby vašej firmy, ktorá bude konkrétne cieliť na vašich potenciálnych klientov. Poďme sa stretnúť a spoločne vymyslieť, ako môže byť vaša firma ešte úspešnejšia! Napíšte nám cez náš formulár

A ako natáčanie videa vyzerá?

napísala Charlotte Vacková